Gülesevdam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Abdesti Nasıl Alırız

Abdesti Nasıl Alırız Empty Abdesti Nasıl Alırız

Mesaj tarafından gülesevdam Paz 24 Ekim 2010, 10:15

Abdesti Nasıl Alırız

Peygamberimzi(s.a.s) besmele ile başlamımızı emretmiştir
bir de abdest alırken parmakalrımız iç içeyken niyet getiririz Allah'ım niyet ettim abdest almaya''

1-Ağzımıza Su Alırken --Ya Rabbi Bana Hz. MUHAMMED(S.A.V)Havzasındaki Kevser Suyundan İçir ki Bir Daha Su İçme Arzusu Duymayayaım

2-Burnumuza Su Verirken--Ya Rabbi Cennetinin ve Nimetinin Güzel Kokusundan Beni Mhrup etme

3-Yüzümüzü Yıkarken--Ya Rabbi Mahşer Günü Bembeyaz ve Simsiyah Kesilen Yüzler Arasında Yüzümü Beyaz Kıl-

4-Sağ Kol--Ya Rabbi Amel Defterimi Sağımdan ver Hesabımı Kolay eyle

5-Sol Kol--Ya Rabbi Amel Deftarimi Solumdan Verme

6-Saçımızı mesh ederken-Ya Rabbi Saç Kıl Tüy Derimi Cehenneminden Azad Eyle Mahşer Günü Arşının Gölgesinden Başka Gölge Olmazayn O Günde Beni Arşının Gölgesinde Gölgelendir

7-Ayaklar Ya Rabbi Beni Sırat Köprüsünden Kaydırma Burak Adlı Mübarek Bineğinin Üstüğnde Karşıya Şimşek Gibi Geçeyim Resulallah(s.a.v) şefaatçim Sen Merhamedcim Ol Ya Rabbi

Abdestten Sonra

3 defa Eshedü En La İlahe İllallah Diyen Yerinden Kalkıncaya Kadar Affedilmiş Olur

Eşhedü Enle İlahe İllallah Vahdehu La Şerike Leh Ve Eşhedü Enne Muhammed'en(s.a.v) Resulallah diyen kimseye cennetin 8 kapısı açıktır

Lütfen Bunları Sürekli Yapalkım Bakın Sadece Bunlar Günde 35 Defa Dua Oluyor
Selametle

gülesevdam
gülesevdam
Admin

- Similar topics